Βούλα: Ράτσας-Φάτσας ή Ασχημόφατσας;

Discussion in 'Εγώ είμαι ράτσας αλλά και φάτσας' started by Niva2gr, Jun 4, 2008.

1. kyveli

kyveli New Member

Καλέ τι όμορφο κερασομυτάκι έχει τούτη δω? Μου'ρχεται να της πιάσω το μούτρο και να της δαγκώσω το μυρατόλι της!
    Και πώς άλλαξε.... Πώς ήταν στις πρώτες φωτογραφίες που την πρωτοβρήκες και πώς τώρα!!! ΜΠΡΑΒΟ!
    φαίνεται χαρούμενη και ικανοποιημένη!

Στην πρώτη πρώτη φωτογραφία, μέσα από την μπανιέρα φαίνεται πολύ "κακόμοιρο". χαχαχαχα... Μπράβο το κοριτσάκι σου αλλά κυρίως μπράβο σε εσένα που το κράτησες. Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχεις μετανιώσει ούτε λεπτό και ότι έχετε δεθεί πολύ τα δυό σας ε? :)
  2. Dimitra94

Dimitra94 New Member

Καλα στις φωτογραφιες μεσα στην μπανιερα ειναι γλυκααα..!!!!! :D
  3. Niva2gr

Niva2gr Moderator

H Βουλα δεν ειναι κατοικιδιο! Ειναι συγκατοικος! Πλεον δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου χωρις αυτη! Μερικες φορες οταν ειναι στην δουλεια (και η Βουλα σπιτι) ασυναισθητα απο αφηρημαδα βαζω το χερι μου κατω απο την καρεκλα μου για να πιασω τη Βουλα! Στο σπιτι καντα καθεται κατω απο τη καρεκλα μου η διπλα μου! Οποτε στην δουλεια, οταν πιανω αερα κοπανιστο συνερχομαι και επιστρεφω στην πραγματικοτητα!

Οσο για τα ασπρα δοντια υπαρχει μια εξηγηση! Οχι, δεν καναμε καθαρισμο τελικα! Αλλα αν σκεφτεις οτι καθε φορα που χωνει την μυτη της σε χορταρια, χωματα, δρομο, παπουτσια, ρουχα, κ.τ.λ., πρωτα βρισκει με το δοντι και μετα με την μυτη, καταλαβαινεις γιατι ειναι τοσο καθαρα! Ολη η βρωμα τριβεται απο μονη της! Αν και σε γενικες γραμμες τα δοντια της ειναι καλυτερα απο οτι στην αρχη ακομα το πραγματα ειναι... βρωμερα!
  4. kyveli

kyveli New Member

Αχαχαχα.... :-D "πρώτα βρίσκει με το δόντι και μετά με τη μύτη" αχαχα, πραγματικά με έκανες και γέλασα!
    Ώστε λόγω τριβής είναι έτσι ε? Μαααλιστααα... τώρα εξηγείται! χαχαχαχαχα
  5. gikkat

gikkat New Member

Ρε 'συ αυτή έγινε σκύλος! Η κάτω γνάθος υπέροχη! Πρώτη ξαδέλφη με το Γκμοχ στάνταρ!
    Οι φώτος από το μπάνιο όλα τα λεφτά! 8) Τελικά όλα τα βρωμόσκυλα παίρνουν μια περίεργη φάτσα όταν βρίσκονται εντός μπανιέρας!
  6. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Ρε, πλακα εχει με το λουρι!
    Οταν με βλεπει να το παιρνω χωροπηδαει επανω μου. Οταν με βλεπει μετα να πηγαινω προς την ορτα παει και στηνεται στην εισοδο. Οταν ομως με βλεπει να μπαινω στο μπανιο με αυτο παει και κρυβεται!!
  7. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Τελικά η Βούλα είναι καλό παράδειγμα σκυλιού που έχει έρθει απο διασταύρωση τύπου "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε". Η μαντάμ σαφώς και δεν είναι δρομόσκυλο, αλλά προιόν έρωτα σπιτικών σκύλων που τα αφεντικά τους ήθελαν να νιώσουν τη χαρά του έρωτα και της μητρότητας.

Λοιπόν, μόλις γυρίσαμε απο τον κτηνίατρο που είχαμε πάει για καθαρισμό δοντιών. Φυσικά τα δόντια της ήταν χάλια άλλά όχι χαλασμένα. Το μεγάλο πρόβλημα το είχε η γλώσσα της. Κάτω απο την γλώσσα της έχει εκ γεννετής 2 σάρκινους όγκους που οι κτηνίατροι ονομάζουν "βατράχια" (!!!), και οι οποίοι είχαν απο μιά μεγάλη πληγή που σάπιζε. Απο εκεί ερχόταν και η μυρωδιά. Για να ελέγξουμε λίγο αυτό το θέμα μας έδωσε αντιβίωση για 8 μέρες, και για τα δόντια ειδική οδοντιατρική ξηρά τροφή.

Όμως ανακάλυψε και άλλο ένα θεματάκι που θα προκαλέσει πρόβλημα κάποια στιγμή στο μέλλον. Ο τένοντας στο πίσω αριστερό πόδι είναι πολύ χαλαρός και πιο μακρύς απο ότι πρέπει. Όταν είναι κουρασμένη το πόδι αυτό το στραβοπατάει. Προς το παρόν δεν την ενοχλεί αλλά ο κτηνίατρος μας είπε οτι αν παχύνει ή όταν μεγαλώσει θα την πονάει και θα κουτσαίνει. Οπότε εκτός απο ειδική τροφή για όλη της την ζωή και αντιβίωση ανα διαστήματα, θα χρειάζεται και ειδική διατροφή για να μην παχύνει υπερβολικά.

Ουφφφ, πάντως μου έφυγε ένα βάρος!

Ρεζουμέ:
    Η Βούλα έχει:
    ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ προγναθισμό,
    ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ "βατραχάκια" στη γλώσσα και
    ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ χαλαρό και μακρύ πίσω αριστερό τένοντα.

Και όλα αυτά επειδή κάποιοι ηλίθιοι και άμυαλοί ζευγάρωσαν τα προβληματικά σκυλιά τους για να ζήσουν "τη χαρά του έρωτα".

ΡΕ ΟΥΣΤ!!!!!!!
  8. Marianthy

Marianthy New Member

Μη μου συγχίζεσαι Μαράκι! Τώρα θα τους μάθουμε?! Απλά καλά ξεμπερδέματα...
    Έχει γίνει υπέροχη πάντως!!!
  9. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Τελικά κορίτσια μάλλον είχατε δίκιο. Μάλλον ημίαιμο είναι το κορίτσι. Τώρα που έχει μαλλί παρατήρησα οτι τα μαύρα σημεία στο τρίχωμά της είναι αρκετά πιο σγουρά απο τα άσπρα. Επίσης το μαλλί της δεν είναι "βελούδινο", αλλά τραχύ, φουντωτό και μαλακό σαν βαμβάκι. Μάλλον κάποιος ζευγάρωσε μαύρο κανίς με πρόβατο με προγναθισμό!
  10. kyveli

kyveli New Member

Έλα βρε με τον προγναθισμό! αυτή είναι η γοητεία της! Εγώ τη βρίσκω πολύ γλυκιά φατσούλα και μου αρέσει έτσι όπως είναι. Κατά ένα περίεργο τρόπο την κάνει να δείχνει πιο αθώα. :eek:
    Το αρνάκι σου, ή κατσικάκι σου, ή κανισάκι ή σιχτσου ότι στο καλό είναι, έχει μία γλυκιά ψυχούλα και είναι τυχερό που βρήκε εσένα.
    Όπως εγώ λέω κοροϊδευτικά για τον Κόφι μου ότι ανήκει στην σπανιότατη ράτσα των Καταλανών Τσοπανόσκυλων, έτσι και συ μπορείς να λες ότι η κουταβούλα σου (ανεξαρτήτως ηλικίας για μένα όλα κουτάβια είναι, χεχε) ανήκει στην μεγαλοπρεπή ράτσα των σιχτσου και ότι στις φλέβες της καταδέχτηκε να κυλά και λίγο κατσικίσιο αίμα, ώστε να εναρμονίζεται καλύτερα στο ελληνικό περιβάλλον. :axe: χεχεχε....
  11. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Ναί, δεν είναι "ημίαιμη", αλλά "επιλεκτικής διασταύρωσης", σωστά;
  12. gikkat

gikkat New Member

Μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! ΘΕΑ!
  13. kyveli

kyveli New Member

Καλέ ναι! Εννοείται!!!! χαχαχα... :D
  14. Marianthy

Marianthy New Member

Μπασταρδακιιιιιιι!!!!! Παρτο απόφαση κοπελιά!!!!! χαχαχαχαχα