Βρέθηκε νεκρή και ακρωτηριασμένη αρκούδα (άρθρο)

Discussion in 'Γενικά' started by noela, Nov 30, 2007.

1. noela

noela New Member

Δε ξέρω αν πρεπει να πάει εδώ αυτό.

Βρέθηκε νεκρή και ακρωτηριασμένη αρκούδα στη Βερδικούσα Ελασσόνας

Μπροστά σε ένα αποτρόπαιο θέαμα βρέθηκαν εθελοντές της μη κυβερνητικής, περιβαλλοντικής οργάνωσης, «Αρκτούρος» κατά τη διάρκεια περιπάτου τους στη δασική περιοχή Κατσαούνια, στο χωριό Βερδικούσα της Ελασσόνας, στο όρος Αντιχάσια.

Οι εθελοντές του «Αρκτούρου» εντόπισαν μία αρσενική αρκούδα νεκρή και ακρωτηριασμένη. Σύμφωνα με τη γνωμάτευση της κτηνιάτρου, Ολυμπίας Τεληγιορίδου, ο θάνατος του ζώου προήλθε από πυροβόλο όπλο και στη συνέχεια ακολούθησε ο ακρωτηριασμός στα τρία από τα τέσσερα άκρα, ενώ του αφαιρέθηκε η κάτω σιαγόνα.

Η θανάτωση της ενήλικης αρκούδας έγινε περίπου στις αρχές Νοεμβρίου. Ο «Αρκτούρος» κατήγγειλε το περιστατικό στο δασαρχείο Ελασσόνας και στην τοπική αστυνομία για να κινηθούν όλες οι νόμιμες διαδικασίες για τον εντοπισμό των υπαίτιων. :?

pathfinder news
  2. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Ε, τό'χει χάσει εντελώς ο κόσμος! Πέφτει πολύ ανωμαλία! Σκοτώνουμε έτσι για την πλάκα! Πόσο μάλλον ένα ζώο υπο εξαφάνιση! Τι στο καλό θα κάνουν την κάτω σιαγόνα και τα 3 απο τα 4 πόδια;
  3. adespota

adespota New Member

shame !

I saw the pictures !

wish those people loose legs and arms :shock:

My dream was Greece ..... but everyday .... i full up my vase with tears to see what happened in the country was a model of humanity
  4. καρλόνιο

καρλόνιο New Member

Και εγω δεν το ηξερα, αλλα ετυχε σε εναν γνωστο μου, του σερβιραν κρεας να φαει και να πει αν καταλαβε τι ειναι, ο γνωστος μου εφαγε (ειπε οτι ηταν και νοστιμο) και μετα του ειπαν οτι ειναι κρεας αρκουδας, του βγηκε το φαι απ τη μυτη....
  5. tzo

tzo New Member

Re:

Την σιαγόνα μάλλον τρόπαιο στο τζάκι...τώρα για τα πόδια - τραπεζάκι ίσως???

Ο κόσμος πραγματικά έχει ξεφύγει τελειώς , κι αντί να πηγαίνει μπροστά, πηγαίνει όλο και προς τα πίσω
  6. servetas

servetas New Member

καλα αμα εγω εβλεπα ενα βουβαλι πανω απο το τζακι μου (που δεν εχω)θα χεζομουνα πανω μου! :lol: :lol:
  7. tzo

tzo New Member

εγω έχω αλλα προτιμώ κεράκια, κορνίζες, βάζα κλπ κλπ...
  8. servetas

servetas New Member

ΤΙ ΕΧΕΙΣ????????????
  9. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Βρε παιδιά, αυτή η αρκούδα έχει πεθάνει εδώ και 2 χρόνια! Δεν υπάρχει λόγος να αναβιώνουμε τόσο παλιά θέματα του φόρουμ. Υπάρχουν πολλά παρόμοια καινούρια που άμα θέλετε τα δημοσιεύετε και τα συζητάμε.
  10. tzo

tzo New Member

τζάκι καλέ όχι βουβάλι, .... για τι μ'έχεις?????
  11. servetas

servetas New Member

μου εφηγε ενα βαρος :lol: :lol:
  12. tzo

tzo New Member

:lol: :mrgreen:
  13. servetas

servetas New Member

:-D :-D :-D :-D

Share This Page