ξεχασμενος σκυλος

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by Mitsos, Nov 10, 2009.

1. Mitsos

Mitsos New Member

Εάν το topic είναι σε λάθος section,συγγνώμη αλλα δε βρήκα που θα μπορούσα να το βάλω.Ήθελα να αναφέρω ότι στην γειτονιά μου μένει 1 ζευγάρι με τους γονείς του νομίζω,οι οποιοι έχουν ένα σκυλάκι.Το καημένο φαίνεται λες και το χουν να το ταΐσουν μήνες.Το αφήνουν έξω από το σπίτι τους λες και είναι αδέσποτο,στους δρόμους κανονικά!Χτες το είδα να κουτσαίνει,φαντάζομαι θα το χτύπησε κάποιο αμάξι και παρόλα αυτά,οι ιδιοκτητες του που τον είδαν τον παραμέλησαν μπροστά στα ματια μου!

Τι μπορώ να κάνω για να το σώσω το σκυλάκι??
  2. Marin

Marin Administrator

Θέλεις να μου στείλεις αν έχεις τηλέφωνο τους? Αν ναι, στο [email protected]. Δεν θα αναφερθώ σε άτομα.

Μαρίνα
  3. Mitsos

Mitsos New Member

Δεν έχω το τηλέφωνο τους,και δεν τους γνωρίζω προσωπικά.Μπορώ να κοιτάξω την διεύθυνση τους όμως.Ίσως και το όνομα τους από το κουδούνι.Δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθετε από κει το τηλέφωνο τους.Θα ρωτησω καποιον γειτονα γνωστο μου εαν εχει το τηλεφωνο τους.Εαν το βρω θα σας ενημερωσω.
  4. Marin

Marin Administrator

Θα ήθελες να τους μιλήσεις εσύ αν σου δώσω οδηγίες? Δεν είναι κάτι σπουδαίο.
  5. Mitsos

Mitsos New Member

Από τι έχω ενημερωθεί,έχουν γίνει πολλοί καβγάδες,όχι απλώς συζητήσεις, από τους γείτονες τους σχετικά με το ότι δεν τον φροντίζουν,αλλα δεν άλλαξαν καθόλου.Δεν έχω κάποιο πρόβλημα να τους μιλήσω.Τι να τους πω?
    Last edited: Nov 11, 2009
  6. Mitsos

Mitsos New Member

Περιμένω τη συμβουλή σας!
  7. Mitsos

Mitsos New Member

Παρακαλώ κάποιος ας με βοηθήσει με την σκυλίτσα
  8. Xotikouli

Xotikouli New Member

9. Mitsos

Mitsos New Member

Ευχαριστώ για το link!!!