ξύνει το πηγουνάκι του

Discussion in 'Κουνέλια ακατάλληλα για στιφάδο' started by alucard, Feb 4, 2011.

1. alucard

alucard Member

όταν αφήνω το μικρούλι μου έξω το βλέπω που πηγαίνει σε διάφορες γωνίτσες στις παντόφλες και στα παπούτσια και το βλέπω που ξύνει - τρίβει λιγάκι το πηγουνάκι του. εμένα μου φαίνεται ότι το κάνει επειδή του αρέσει και όχι επειδή τον τρώει και θέλει να ξυστεί... και δεν κάνει την κίνηση επαναλαμβανόμενη το κάνει μια φορά και φεύγει... σας λέει κάτι?????????
  2. eleos2

eleos2 New Member

αυτο ηταν το πρώτο πράγμα που κάναμε στο καινούργιο μας σπιτάκι!!! αν θυμάμαι καλά ειχα διαβάσει οτι το κανουν για να αφήνουν την μυρωδιά τους σε πράγματα που θεωρουν δικά τους. (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος)
  3. alucard

alucard Member

το κάνει και πάνω μου... θεωρεί και μένα δικό του πράγμα? lol
  4. eleos2

eleos2 New Member

αφου σε κάνει ότι θέλει γιατι οχι? :001_302:
  5. alucard

alucard Member

λες ε???????????? :)
  6. eleos2

eleos2 New Member

το βρήκα αυτο που ειχα διαβάσει

Τα κουνέλια έχουν αδένες μυρωδιάς κάτω από το πηγούνι τους και τρίβοντας το σχεδόν πάνω σε όλα, μαρκάρουν έτσι την περιοχή τους. Ακόμη και οι άνθρωποι μπορούν να μαρκαριστούν. Οι άνθρωποι όμως δεν μπορούν να μυρίσουν αυτή τη μυρωδιά, όποτε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε.
  7. alucard

alucard Member

οπότε ο μικρός θεωρεί όλο το σπίτι δικό του :) lol έχει πολύ πλάκα όταν το κάνει!!!!!! σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση eleos2 να σαι καλά :)
  8. eleos2

eleos2 New Member

παρακαλώ. (ασχετό στη φώτο η μυτούλα του damon μοιάζει με στοματάκι και φαίνεται οτι χαμογελάει και ειναι πολύ χαριτωμένο)
  9. alucard

alucard Member

ευχαριστώ :) γενικά είναι πάρα πολύ γλύκας εμένα με τράβηξε η βουλίτσα που έχει δίπλα από την μυτούλα και έχει και μια κάθετη ρίγα από τη μέση της πλατούλας του μέχρι την αρχή της ουράς και πάνω στην ουρά έχει στρογγυλή βουλίτσα και μοιάζει όλο μαζί με θαυμαστικό :)
  10. eleos2

eleos2 New Member

γλύκες ειναι όλα τους, μακάρι να μπορούσα να εχω περισσότερα
  11. Brunitsa

Brunitsa Member

Ποπο όντως μοιάζει σαν στοματάκι που χαμογελάει!!! Κούκλος είναι να το χαίρεσαι το ζουζούνι!!!!
  12. alucard

alucard Member

να σαι καλά brunitsa ευχαριστώ πολύ :) πάει για μοντέλο το κουκλί μου :) και τα δικά σου μικρούλια είναι πανέμορφα!!!!!!!!!! και το σκυλάκι σου :)
  13. Brunitsa

Brunitsa Member

Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ!!!!
  14. Brunitsa

Brunitsa Member

Όντως μου φαίνεται πως θα κάνε καριέρα στο μοντελινγκ! Αφού έχει φωτογένεια ο μικρούλης μας τι να κάνουμε; =)
  15. alucard

alucard Member

άσχετο... στην φωτογραφία το σκυλάκι σου μοιάζει με μικρό λιονταράκι :)
  16. Brunitsa

Brunitsa Member

Χαχαχαχαχ! Ευχαριστωώ!! Να φανταστείς πολλές φορές τον φωνάζω και εγώ έτσι!

Share This Page