ZEΜΠΡΑΚΙΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ

Discussion in 'Τσίου - Σχετικά με τα πτηνά' started by maraki!, Feb 4, 2007.

1. maraki!

maraki! New Member

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΗΝ ΖΩΟΧΑΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΦΟΙ ΗΔΗ ΥΠΥΡΧΑΝ 4 ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ 2 ΓΑΤΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΟΥΛΑΚΙ. ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΟΧΙ ΕΝΑ , ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΥΠΕΡΟΧΑ ΖΕΜΠΡΑΚΙΑ (ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΘΥΛΗΚΟ) ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΖΩΗΡΑ. ΑΓΟΡΑΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΕΥΡΥΧΩΡΟ ΚΛΟΥΒΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ , Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΛΑ(ΚΟΥΝΙΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ....ΚΛΠ). ΦΥΙΣΚΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΡΟΦΗ. ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΕ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΤΑΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΚΟ.
    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ??? :shock: Η ΤΡΟΦΗ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΕΜΠΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΡΑΜΦΟΣ. :( ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΖΕΜΠΡΑΚΙΑ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΟΠΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΤΡΟΦΗ... ΕΛΠΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ...
    ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΡΟΦΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΜΑΡΙΑ
  2. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Ti poulakia einai ta zebrakia? Den exo idea apo poulia alla auto pou xero einai oti genikos sta pet shop den xeroun ti tous ginetai! Kai ego oti ithela na matho gia ta xamster kai ta kounelia pou exo ta ematha ola apo to internet! Na fantasteis mou eipan na taizo ta kounelia (einai katoikidia) mono trofi tou emporiou giati an ta taiso opoiodipote laxaniko tha arrostisoun! A, sto kalo! Mono ta lefta exoun sto mialo tous!
  3. aggeliki

aggeliki New Member

καλησπερα,ειχα και εγω ζεβρακια,και επερνα χυμα τροφη,δεν ξερω πως λεγοτανε,αλλα ξερω οτι υπαρχει και συσκευασμενη και εχει την φωτογραφια τους πανω,ετσι θα το ξεχωρισεις

τα ζεβρακια ειναι μικρα παραδεισια πουλακια,το θηλυκο ειναι γκρι με πορτοκαλι ραμφος και το αρσενικο ειναι γκρι ,στα πλαγια ειναι λιγο μαυρο με ασπρες κηλιδες και εχει και καπου καφε με ασπρες κηλιδες και πορτοκαλι ραμφος και λιγο ασπρο κατω απο το λαιμο.υπαρχουν και ασπρα
  4. maraki!

maraki! New Member

ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ. ΤΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙ ΕΝΩ ΤΟ ΘΗΛΥΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟ, ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΗΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΑ. Η ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΟ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΛΛΩΝ ΟΥΛΙΩΝ ΑΠ'ΕΞΩ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΑ ΤΑΙΖΩ??? :? :?
  5. maraki!

maraki! New Member

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΛΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...

ΤΑ ΖΕΜΠΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ Η aggeliki ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΗΛΥΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟ ΠΟΛΥ ΑΧΝΕΣ ΚΑΦΕ -ΜΠΕΖ ΚΗΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΑ ΡΑΜΦΗ.(ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ DOWNLOAD KAΠΟΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΗΧΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ , ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥ ΑΣΤΕΙΟ ΚΕΛΑΙΔΗΜΑ!!! :smt034 :smt034 :smt034 ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΟΥΛΙΑ. ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΑ ΚΟΥΝΕΛΑΚΙΑ ΣΟΥ, ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ (ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..! ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΙΟΥΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ! :lol: :lol: ) ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝΝΟΩ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΤΡΟΦΗ. ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΑ ΤΑΙΖΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΞΕΦΥΓΑΝ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑΝ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΗΠΟ(ΦΡΕΣΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΨΕΚΑΣΜΕΝΑ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ, ΤΑ ΤΡΩΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ) ΑΡΡΩΣΤΗΣΑΝ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΔΡΑΜΑΤΑ. ΤΟ ΨΑΞΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΧΛΩΡΟΦΥΛΛΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΟΦΗΣΙΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΕΠΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΥ ΠΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ??

ΜΑΡΙΑ
  6. aggeliki

aggeliki New Member

καλημερα,τα ζεβρακια δεν τρωνε την ιδια τροφη για καναρινια,η τροφη που τρωνε αν θυμαμαι καλα ειναι στρογγυλα σπορακια σε μπεζ ανοιχτο χρωμα
  7. maraki!

maraki! New Member

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, Η ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ.......ΚΛΠ....ΚΛΠ ΖΕΜΠΡΑΚΙΑ..... ΚΛΠ.....
    ΠΕΡΙΕΧΕΙ 35 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Η ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΟΡΙ. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΑΝ ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΛΕΞΗ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΤΟΥΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΕΣ... ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΜΟΙΡΑΖΟΤΑΝ ΣΤΑ ΣΚΥΛΙΑ Κ ΣΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ.... ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΜΕΣΗ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΖΩΑ. ΑΛΛΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ ΔΙΑΨΕΥΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ.
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ. :D :D :D

ΦΙΛΙΚΑ,
    ΜΑΡΙΑ
  8. aggeliki

aggeliki New Member

καλημερα,δυστυχως δεν θυμαμαι καθολου πως λεγοταν η τροφη,θυμαμαι μονο οτι αλλη επερνα για τα καναρινια και αλλη για τα ζεμπρακια.
  9. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Λοιπόν, πράγματι δεν πρέπει να ταίζουμε τα νεαρά κουνέλια φρέσκα λαχανικά γιατί δεν μπορούν να χωνέψουν τη χλωροφύλλη! Άλλωστε στη φύση μέχρι την ηλικία των 3 μηνών τρέφονται απο το γάλα της μητέρας τους! Εγώ έχω 2 κουνέλια αρσενικά και είναι περίπου 4,5 μηνών! Το ένα το έχω απο τον περασμένο Νοέμβριο, όταν ήταν περίπου 2 μηνών, και το έχω μάθει στην φρέσκια πρασινάδα απο νωρίς! Έτσι, αν και η διατροφή του στηρίζεται στην ξηρά τροφή έχει κάθε μέρα μιά καλήμερίδα λαχανικά! Το άλλο το έχω μόλις 2 εβδομάδες, και ο προηγούμενη ιδιοκτήτριά του δεν το είχε μάθει στα λαχανικά, οπότε προς το παρόν το ταίζω μόνο ξηρά τροφή! Επίσης δεν είναι απαραίτητα κακό να φάνε πρασινάδα πρίν κλείσουν τους 3 μήνες, όμως πρέπει να είναι όσο το δυνατόν μαραμένη (όχι χαλασμένη!)! Τα κουνέλια μπορούν να φάνε μία μεγάλη ποικιλία λαχανικών και κυρίως πράσινων! Άλλωστε στα κατοικίδια κουνέλια είναι απαραίτητο απο πολύ μικρή ηλικία το ειδικά αποξηραμένο άχυρο που πουλάνε στα μαγαζιά! Τώρα, το τί λαχανικά ταίζει ο καθένας το κουνέλι του εξαρτάται και απο τις προσωπικές πποτιμήσεις του κουνελιού! Για παράδειγμα στον Αφτιά αρέσει πολύ ο μιντανός, ο άνηθος, ο βασιλικός και τα μάραθα, ενώ δεν αγγίζει κάν τα καρότα! Πάντως γενικά η καλύτερη διατροφή για ένα κουνέλι κατοικίδιο έιναι ένας καλός συνδυασμός απο ξηρά τροφή (προσοχή να είναι πλούσια σε φυτικές ίνες) και φρέσκα λαχανικά! Και φυσικά απαραίτητο είναι το άχυρο! ,Α, ναί, και φρούτα αλλά όχι παραπάνω απο 2 φορές την εβδομάδα και σε μικρές ποσότητες, γιατί τα κουνέλια δεν μεταβολίζουν σωστά μεγάλες ποσότητες γλυκόζης! Φυσικά απαγορευτικά είναι όλα τα γλυκά και καλό είναι να αποφεύγονται τα "treats" που πωλούνται στα μαγαζιά!
  10. aggeliki

aggeliki New Member

και εγω ειχα 2 κουνελακια,οχι νανακια,και τους εδωσα λαχανικα,αρρωστησαν και τοτε μας ειπαν να τους δωσουμε χαμομηλι ροφημα αν θυμαμαι καλα,το ενα εζησε,αλλα το αλλο δυστυχως οχι!
  11. Marianthy

Marianthy New Member

Ξέρουμε πως όποιος έχει ζώα δεν έχει απαραίτητα και την όρεξη να μάθει να τα ταίζει και σωστά. Και μια και μιλάτε και για κουνελάκια, θα σας πω κάτι που δείχνει πολλά για το πόσο υπαύθυνα τα φροντίζουν μερικοί. Κάποια φορά που είχα πάει στον κτηνίατρο μόλις έφευγε μια κοπέλα με ένα κουνελάκι αγκαλιά. Είχε προβλήματα με το πεπτικό του. Τελικά μου είπε ο γιατρός πως το κουνέλι το ταίζανε σχεδόν καθημερινά τσιπς, ναι τσιπς! Και σοκολάτα! :oops: :oops: :oops:
  12. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Απαράδεκτο! Ακόμα και οι βραστές πατάτες δεν κάνουν καλό στα κουνέλια και απο την σοκολάτα μπορούν να πάθουν δηλητηρίαση! Σαν μία κοπέλα εδώ που έχει ένα άμοιρο κουνέλι κλεισμένο όλη τη μέρα σε ένα άθλιο μικρό κλουβι (σημειωτέον οτι το έχει στο μαγαζί της και είναι κλειστά το σαββατοκύριακο) και αυτό που φοβάται περισσότερο είναι μην τυχόν της το ματιάσει κανένας! Όσο για το χαμομήλι θα έπρεπε ο κτηνίατρος να ξέρει οτι τα χαμομήλια είναι δηλητητιώδη για τα κουνέλια! Δεν αποκλείεται το ένα κουνελάκι να πέθανε απο δηλητηρίαση! Είναι σύνηθες φαινόμενο στην Ελλάδα οι κτηνίατροι να μην έχουν ιδέα απο κουνέλια, αλλά δεν πρέπει να προτείνουν συνταγές αν δεν ενημερώνονται πρώτα!
  13. christinaa

christinaa New Member

eixa paradisia opws exw kai kanaria tous edina tis idies vitamines kai idia frouta kai laxanika kai psomi frigania oso gia tin trofi twn paradisown legete papagalini einai idia me ekeini pou trwne ta mikra papagalakia alla egw tous evaza kai apo ton kanariniwn den eixan pote provlima.

Share This Page